20181108_122522

אודות

שמי אהרון יזרסקי

אני בוגר הפקולטה לחקלאות רחובות, למדתי במגמת הורטיקולטורה מטעים וצמחי נוי. עבדתי כ-4 שנים בחקלאות נסיונית בערבה, בקיבוץ קטורה כשנתיים וכן במו"פ ערבה תיכונה וצפונית בתחום המטעים כרכז התחום מספר שנים,ערכתי נסיונות זנים ואגרוטכניקה.

אחרי שעברתי חזרה  למרכז הארץ פיקחתי על קבלני גינון ואחזקה ב-6 רשויות שונות בעיקר במרכז הארץ, כמו כן עבדתי  שלוש שנים כמנהל עבודה באוניברסיטת בר אילן של כל תחום הגינון ואחזקת החצר וכמלווה אחזקה וגינון באוניברסיטת ירושלים בקמפוס גבעת רם. עבדתי בגינון במגזר הפרטי ובפקיד היערות במשרד החקלאות כממלא מקום. ביצעתי כאמור ליווי יעוץ ופיקוח וסקרי עצים קטנים ונרחבים בין היתר לרכבת ישראל והרחבת יישובים במועצה איזורית מטה בנימין. סקרי מים ואמדנים לרשויות שונות

תחומי ההתמחות שלי הם עצי פרי ומטעים, גינון, מזיקים וגינון בר קיימא, סקרים למיניהם כגון סקרי עצים, סקרי גן וסקרי השקיה….

קורסים שעברתי

  1. גוזם מומחה
  2. מזיקים ומחלות בירקות
  3. "גינון בר קיימא"
  4. פיקוח על קבלנים
  5. ניהול סיכונים בעצים
  6. חקלאות אורגנית

האני מאמין שלי

בסביבתנו האורבנית והמתועשת עם כל לחצי הפיתוח וקצב החיים המודרני, בו אנו שוכחים את סדר הדברים הנכון והטבעי יש לצמחים ובייחוד לעצים מקום של כבוד.

החקלאות מלווה את האדם כבר מעל  10,000 שנים מאז ערש  הציוויליזציה, (היא זאת שאיפשרה אותה)  והגינון גם הוא כמה מאות שנים במתכונתו הנוכחית.

בערינו הצפופות שבהם כל פינה מנוצלת לתחבורה או מגורים, ומעט השטח הירוק המוקצב לגינון אשר בישראל הוא הרבה יותר קטן יחסית  לכמות האוכלוסיה ביחס לסטנדרטים בעולם המערבי, החקלאים שמגדלים את המזון  והגננים שמטפחים את הגינות הפרטיות שלנו ואלה שמתחזקים את הגינות ברחבי  העיר מה שנקרא "גינון ציבורי" הם הגיבורים האמיתיים.

הצמחים והעצים הם שמקיימים אותנו, מזון משקה אויר  תרופות ביגוד הכל מגיע משם מעולם הצומח,  הצמחים הם למעשה יצרני האנרגיה שמקיימת ומזינה את כל באי הפלנטה.

הייתי רוצה שיותר אנשים ישימו ליבם לסביבתנו הגננית הקרובה, עצי הרחוב גינות נוי פארקים….. ויהיו מודעים לחשיבותם ואיכותם.

מהבחינה הזאת החשיבות שלה זוכים עצים ברחבי העיר ובתוכניות פיתוח שונות היא חשובה מתמיד, אנחנו נמצאים ב"שנת היער העירוני" היום יותר מתמיד יש לתת לבנו ודעתנו על החברים הגדולים ברחבי העיר "העצים"

אסיים בציטוט של ישראל גלאון פקיד היערות הראשון "עץ אחד במהלך חייו יעשה עבורך יותר מאשר כל ראש עיר בכל מהלך הקדנציה שלו).

סגירת תפריט